Довідка Що таке бюджет участі

Міська цільова програма «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківську» встановлює та регулює систему взаємодії виконавчих органів Івано-Франківської міської ради та жителів міста Івано-Франківська щодо реалізації проектів за рахунок коштів міського бюджету.

У сучасному громадянському суспільстві зросла соціальна активність людей та з’явились активісти, які мають бажання долучатись до вирішення проблем суспільства. У жителів виникають ідеї, як покращити благоустрій територій міста, провести соціальні, культурно-митецькі, спортивні заходи тощо. Соціальна активність суспільства вимагає створення дієвих інструментів співпраці та залучення громадськості до вирішення питань життєдіяльності міста. Вдалим світовим досвідом щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень є партиципаторне бюджетування.

Партиципаторне бюджетування

Процес взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, направлений на включення жителів, до прийняття рішень щодо розподілу визначеної частини міського бюджету, залучення їх до участі у бюджетному процесі та надання вільного доступу до інформації.

Процес партиципаторного бюджетування

Процес складання, розгляду, відбору, затвердження, виконання проектів, звітування про їх виконання, а також контролю за дотриманням бюджетного законодавства, який триває календарний рік.

Участь у партиципаторному бюджетуванні

Участь у функціонуванні партиципаторного бюджетування можуть брати міські громадські об’єднання та міські осередки Всеукраїнських громадських об’єднань, які ведуть свою діяльність у м. Івано-Франківську.

Обсяг партиципаторного бюджету

Загальний обсяг партиципаторного бюджету визначається Івано-Франківської міською радою на відповідний рік згідно міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Івано-Франківськ».

Короткий описЯк це працює

Проведення партиципаторного бюджетування має сприяти налагодженню системного діалогу органів місцевого самоврядування міста із жителями, які постійно проживають на території Івано-Франківської міської ради, створенню умов для їх участі у реалізації повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

website service

Крок 1Подача проекту та його перевірка

Проект можуть подавати жителі, які постійно проживають у межах м.Івано-Франківська та яким виповнилося 18 років. Назва проекту повинна бути викладена лаконічно, в межах одного речення. До проекту обов’язково додається кошторис витрат. Експертна група протягом 30 днів з дня отримання сканованих проектів здійснює аналіз та заповнює картку аналізу проекту та надає обґрунтовані рекомендації щодо внесення проекту в бланк для голосування. Списки з проектами, які отримали позитивну або ж негативну оцінку, розміщуються на веб-сайті.

Подати проект

website service

Крок 2Голосування

Кожен житель міста може підтримати не більше, ніж 2 проекти: один великий і один малий. Вибір проектів, які попередньо отримали позитивну оцінку і були виставлені на голосування, здійснюють жителі, які постійно проживають у межах м. Івано-Франківська.

Проголосувати

website service

Крок 3Визначення переможців

Встановлення підсумків голосування передбачає підрахунок балів, відданих за кожний проект окремо, реалізація якого відбуватиметься за рахунок коштів партиципаторного бюджету та подальше укладання списків з результатами голосування. Реалізовуватимуться ті проекти, які набрали найбільшу кількість балів за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або більше відібраних проекти будуть суперечити один одному, приймається той проект, який отримав найбільшу підтримку.

Переможці

Маєте ідею чи проект? Подайте їх на участь у конкурсі

Подати проект Інформація

Юридична сторона Нормативні акти

Програма розроблена відповідно до норм Бюджетного кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» з використанням міжнародного досвіду щодо активізації участі громадян у прийнятті рішень та методології реалізації механізмів партиципаторного бюджетування.

Проектів 130 Проголосувало 43634 Переможців 38 Початок голосування 22.04.2019 Кінець голосування 20.05.2019 ← Статистика за 2019 рік

logo Бюджет участi Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на сайті дозволяється за умови посилання на bu.mvk.if.ua
Всі права на статті, ілюстрації, інші матеріали охороняються законом України «Про авторське право і суміжні права».

device