• Подання
  Подання
 • Розгляд і доопрацювання
  Розгляд і доопрацювання
 • До закінчення залишилось
  Голосування
  Голосування
 • Оголошення переможців
  Оголошення переможців
 • Планування і реалiзацiя
  Планування і реалiзацiя

18 МІЛЬЙОНІВ НА ІДЕЇ ФРАНКІВЦІВ

Депутати міської ради на сесії затвердили нову програму та положення міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у міській територіальній громаді». Тому програма відбуватиметься у 2021 році за оновленими правилами та, з вже традиційно, з більшою сумою.

Як розповіла координаторка програми Христина Гнатів, першою зміною стане те, що до міста доєдналися 18 сіл, які утворили міську територіальну громаду. І всі вони зможуть брати участь у програмі. Крім того, додалася ще й нова категорія «Об’єкти культурної спадщини». Вона не ділитиметься на великі та малі та не матиме обмежень щодо вартості проектів. На цю категорію виділено 1,5 млн.


На «Ремонт малих вулиць» (до 1200 м2) виділили 10 млн. грн (до 1,5 млн на один проект), а на «Освітні» та «Інші» – 6,5 млн. Голосувати можна буде за один проект у кожній категорії: великий, малий, ремонт малих вулиць та об’єкти культурної спадщини.

Також у 2020 році проекти бюджету участі вперше пішли на тендери. Відповідно з’явилася ще одна зміна на цей цикл – у разі економії коштів за підсумками проведених тендерів залучати до реалізації наступні проєкти з найбільшою кількістю голосів.


Міський голова Руслан Марцінків зазначив, що не всі проекти 2020 року були профінансовані. Адже фінансування програми призупиняли через пандемію.

«Але ми оголошуємо новий цикл бюджету участі. Поки триватиме прийом проектів та голосування, будемо закривати минулорічні проекти. Цього року ми прив’язали суму на програму до податку на нерухомість від фізичних осіб. Я вважаю, що це хороша можливість для мешканців втілити свої ідеї», – підсумував Руслан Марцінків.